Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Domácí » Zabít i obdarovat, LSNS ve svém populismu dává na výběr

Zabít i obdarovat, LSNS ve svém populismu dává na výběr

I ten, kdo ještě věří na náhody, ví, že pakliže LSNS v den výročí vzniku fašistického státu uspořádá veřejnou akci, že to nebude náhoda. Tato akce byla čistě dobročinná a zaměřená na pomoc skutečně potřebným a tělesně postiženým, jak i LSNS prohlašovala. Velkolepá slavnost k výročí se v jejich podání změnila na dobročinnou besídku.

To, čím se tato dobročiná akce lišila od ostatních, vyjádřil Michal Havran „Ako upozornil Slobodný vysierač, Kotleba odovzdal charitatívne peniaze ľuďom v núdzi a rodine chlapca na vozíčku. Suma je 1488 eur, každý, kto len trochu pozná význam číslic v 1488 v neonacistickej ezoterickej doktríne vie, že ide o najnehanebnejší prejav cynizmu, akého sa táto strana dopustila. Hitlerovské Nemecko začalo veľmi skoro likvidovať svojich fyzicky a mentálne hendikepovaných ľudí, invalidi a chorí patrili medzi prvé obete Hitlera a dnes sme sa dožili toho, že strana snažiaca sa navonok vystupovať ako protisystémová, sa verejne a s výsmechom priznáva k svojmu nacistickému vzoru. Verím, že táto záležitosť neostane nepovšimnutá, že si ich preverí NAKA a polícia a média, lebo zneužívať otvorenú nacistickú symboliku na predstieranie charity, je jednoducho provokáciou a porušovaním ústavy“.

O jakou symboliku se tedy jedná, číslo 88 všichni znají díky tupým bláznům, kteří ji používají často z důvodu beztrestnosti a nevinnosti pouhého čísla znázorňujícího písmena HH, což pro bláznící agresory skinhedského hnutí neznamená nic jiného, než Heil Hitler. Právě v této scéně našel své začátky Marián Kotleba, který ale postupně pochopil, že bez zaobalení svých sympatií k fašismu a nacismu nemůže v politice uspět. Je proto opatrnější, přesto houževnatě vysílá signály tvrdému jádru, že jeho postoje se nezměnily, některé jeho výroky zacházejí ve své drzosti tak daleko, že jejich nespojení s fašismem umožňuje jen naprostá nekritičnost a neschopnost vyhodnocovat fakta jeho voličů. Nejčastěji ale  za sebe na ostřejší akce posílá jiné, i ty pak před zraky novinářů zahalené do mlčení, to je i důvod, proč u hrobu válečného zločince Tisa stojí místo Kotleby poslankyně Grausová.

Předat šek na 88 euro by bylo natolik nápadné, že Marián Kotleba nechce riskovat ani probuzení některých svých nekritických voličů, ani probuzení útvarů policie pro potírání extremismu, na druhou stranu se občas musí objevit jako ten, kdo všechny fašistické akce zastřešuje, a tak se před číslici 88 dostalo číslo 14, i suma je tak nyní úctihodnější. Co ono číslo znamená, ano bylo to 14. dne v měsíci, ano, to strašné ráno, kdy byl vyhlášen fašistický Slovenský štát se zrůdnou ideologií onoho čísla 88, kterážto ideologie, jak píše Michal Havran, tyto tělesně postižené na základě eugeniky, tedy důsledné evoluční zrůdné ideologie, vyvražďovala za účelem vylepšení rasy. To bylo i součástí programu LSNS a jejím jménem tehdy ještě Marián Magát vyhlašoval, že postižení pouze okrádají stát, nicméně, jak je pro populismus LSNS příznačné, když viděla, že tyto názory nejsou dobře přijímané ani vlastními voliči, změnila navenek rétoriku a staví se do role obhájce chudých, potřebných i postižených před zlým státem, své skutečné smýšlení pak ukazují pouze podobnými symboly či občasnými výroky, které proniknou na veřejnost. Aby byla symbolika 14 jasná, byl hostem tohoto setkání i pan Jozef Mikuš, narozený právě v onen temný den rozbití Československé republiky, a kterého sám válečný zločinec Tiso prohlásil za první díte Slovenské republiky.

Onen dar postiženému byl tedy cynickou propagací, výsměchem i hrou na city běžných občanů, každý si může vybrat, ti z tvrdšího jádra se mohou dmout pýchou nad cynickým ponížením invalidy a ti ostatní být dojati nad přilepšením člověku, jenž naši pomoc potřebuje. Aby tento propagandistický tah v LSNS nemohli oslavovat jako úspěšný, je zapotřebí, aby se novináři a i policie zeptala.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář