Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Zahraniční » Vyhodil Židovku z okna, Francie se kvůli jedné vraždě nepobuřuje

Vyhodil Židovku z okna, Francie se kvůli jedné vraždě nepobuřuje

Poslanec francouzského parlamentu Meir Chaviv vystoupil se strašlivou kauzou. Událost se stala minulý týden, kdy 63 letou ortodoxní židovku paní Sáru Luisu Chalimi surově zavraždil přistěhovalec z Mali muslimského vyznání. Tento soused se dokázal dostat do hořejšího patra oknem a volal přitom aláhu akbar, ženu nalezl v posteli, kde ji pobodal a pokusil se ji ubít k smrti, když viděl, že se ještě hýbe prostě ji vyhodil z okna. Francouzská média o události neinformovala a i úřady se snaží nedat vraždě antisemitský podtext a to i přesto, že žena si stěžovala, že tento soused ji neustále proklíná, že je smradlavá Židovka a dalšími antisemitskými výroky, úřady přesto chtějí mít před sebou skutek šílence, než další z mnoha rasových vražd, které postihly Francii a další země Evropy. Sára Chalimi byla profesionální lékařka a vedla ve Francii známou mateřskou školku, dětem věnovala veškerou svoji energii a všichni vzpomínají na její obětavost a velikou zbožnost.

Na protest proti tomuto zakrývání pravdy se uskutečnila v Paříži před domem zavražděné ženy demonstrace, která byla pokojnou demonstrací do chvíle, než asi dva tisíce příslušníků místní židovské komunity nenapadli sousedé antisemitskými urážkami, demonstrace přerostla v  násilné střety, ale ani poté nedošlo ke změně v postoji k případu. Proto s ním vystoupil poslanec Meir Chaviv, který zjistil, že o něm nejsou díky mlčení médií informováni ani politici, se kterými se snažil jednat. Na adresu úřadů říká, je samozřejmé, že surový útočník, který vyhodí starou ženu z okna, musí být psychicky narušen, zde jde ale o to, že pakliže by tato žena byla taktéž z Mali nebo z Alžíru, skutek by se nestal. Připomíná i rasové dlouhodobé napadání ze strany vraha, postup v případu pak nazývá antisemitismem podle francouzského zákona, dle jeho slov je pobuřující již to, že u takového jasného případu je motiv případu tímto způsobem vyšetřován a veden. Útočník policistům sdělil, že vraždu mu nařídil korán.

Zavražděná mezitím byla dopravena do hlavního města Jisroele do Jerušolajimu a pohřbena na ústředním hřbitově v Giveas Šoul, tam za ni i rodina držela pohřební sedmidenní smutek. Jediné řešení situace tamních Židů se zdá již jen to, aby oni odešli do Jisroele živí. Meir Chaviv se však nevzdává a požaduje zahájit řádné vyšetřování, vyslechnout členy rodiny a říká, nepřijímám, aby po tolika teroristických útocích a neustálém napadání zůstala vražda bez řádného vyšetření a odsouzení.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář