Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Zahraniční » Vraždění v synagoze

Vraždění v synagoze

18. 11. 2014 o. l.

Vážení přátelé, skončil u vás státní svátek, nyní se prosím připojte k nám k státnímu smutku. Dnes v sedm hodin ráno dva teroristé ozbrojení pistolemi, sekáčky na maso a noži napadli modlící se v synagoze Kehilas Jaakov v Jeruzalémě ve čtvrti Har Nouf. Jejich vraždění zastavil až jeden z modlících se, který měl u sebe zbraň. Na útěku v boji zabila oba vrahy vraždící pokojné modlící se Židy policie, po třetím teroristovi, který byl řidičem, se nyní pátrá.

Vrazi pracovali v nedalekém obchodě a někdy si přivydělávali při údržbě synagogy, proto je oběti bez problémů pustili dovnitř jako své známé. Na místě byli během tří minut i pracovníci ortodoxní sítě bleskové záchranné pomoci, ti říkají, že museli čekat několik dalších nekonečných minut než dostali povolení do synagogy vstoupit. Všichni popisují otřesný pohled připomínající obrázky z holocaustu, zavraždění Židé s modlitebními šály a řemínky uprostřed krve a raněných.

Byli zavražděni 4 věřící, osm jich bylo zraněno. Zranění mnohých z nich je považováno za smrtelné, zavražděn byl i drúzský policista, který neváhal nasadit svůj život a pomoci. Modleme se za duše zavražděných a záchranu raněných.

Ortodoxní poslanci jsou prvními kdo oznámili, že Izrael se nachází ve válce, pojmenovávají i viníka, který k akcím vyzývá a podporuje je, představitele palestinské autonomie Abů Mázina. Během dne se samozřejmě vynoří mnoho strašlivých podrobností o celém útoku.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář