Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Zahraniční » Turecký diktátor se zhroutil během modlitby

Turecký diktátor se zhroutil během modlitby

Turecký prezident Erdogan během raní modlitby omdlel a po 15 minutách znovu nabyl vědomí. Jednalo se o slavnostní modlitbu u příležitosti muslimského svátku íd. Dle svědectví lidí v mešitě se během modlitby prezident najednou svezl k zemi a byla mu ihned poskytnuta péče. Erdogan ihned poté vystoupil v rádiu v živém vysílání a ubezpečil všechny o svém dobrém zdravotním stavu a kondici, též bylo zveřejněno, že časový hormonogram prezidenta zůstává nezměněn. Prezident Erdogan slabost připsal malým problémům s krevním tlakem způsobeným cukrovkou. Nicméně to, že na místě byl přítomen jeho lékařský tým, poukazuje na prezidentův stav, který bude mnohem vážnější, než sám připouští, když je neustále doprovázen lékaři pro podobný případ.

Prezident Erdogan kromě likvidace opozice, Kurdů, rozmíšky s NATO, ze kterého již jednou nohou vykročil, a snahou o teritoriální expanzi, má nyní další problém, a to, že se proti němu staví arabská koalice podporovaná Jisroelem. Turecko je nyní tak zapleteno do bojkotu Kataru, který vyhlásily arabské země. Jeden ze 13 požadavků na ukončení blokády je právě zrušení turecké vojenské základny v Kataru, kterou sousední země považují za dýku vetknutou do jejich týlu. Prezident Erdogan se při svém vystoupení vyjádřil i k tomuto bodu, a tento požadavek označil za nedůstojný, Turecko naopak chtělo otevřít vojenskou základnu i Saudii, ale Saudie na žádost neeodpověděla. Mezi další požadavky patří zavření televize Al Džazíra ovládané islamisty, ochlazení diplomatický vztahů Kataru s Íránem a ukončení podpory Chamasu bojujícího proti Jisroeli, ale zapletenému i do teroristických útoků Muslimského bratrstva například v Egyptě.

V Turecku, ve kterém byly Erdoganovi dány téměř neomezené pravomoci, kvůli kterým bývá přezdíván sultán, i pouhé zprávy o jeho špatném zdravotním stavu okamžitě vyvolávají celou škálu nejrůznějších reakcí, jež se tímto dávají do pohybu.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář