Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Články » Recenze, úvahy » Sýrie má jméno konspirace

Sýrie má jméno konspirace

Syrský konflikt je nejenom obětí neznalosti reálií a neúspěšných řešení všeznalců, stal se i doménou samotných konspirátorů.

Zprvu se zdálo, že konflikt v Sýrii je štědré téma, je snadné vytvářet iluze o místech a reáliích, které nikdo nezná, tím spíš, když oficiálně nabízená řešení se začala ukazovat jako chybná a důsledky konfliktu začaly ohrožovat pokojný chod života na evropském kontinetu a spolu se strachem se začal objevovat i hněv.

Konspirátoři mohli rozvinout propagandu v nejvyšších otáčkách, občas přišli pro ně překvapivé zprávy, nový prezident USA Trump vzbudil nadšení a například proces odchodu Velké Británie z EU udělal z této haněné mocnosti vzor prosperity, demokracie. Když se ukázalo, že Rusko vyzdvihuje pozici Jisroele, ukázalo se, že prezident Putin byl vychováván židovskou rodinou a dlouhodobě neprosazuje antisemitismus, u některých konspirátorů se antisemitismus zmírnil a někteří se ukázali jako skuteční sluníčkáři. Nicméně syrská scéna dala prostor všem spektrům konspirátorů.

Přišli ale i skutečné problémy. Turecko, které nejprve nepřímo pomáhalo ISIS a napadlo ruské letadlo, se nakonec ocitlo v Ruském táboře, pod tímto praporem pak Turecko zintezívnilo boje proti Kurdům, kteří si získali podporu všech svým hrdinným bojem proti vrahům z ISIS.

Nyní však nejde o trhliny v těchto konspiračních stavbách, dochází k jejich přímému pádu. Trump se stal imperialistickým agresorem, dle některých jím vždycky byl, ale pouze se přetvařoval, podle jiných jako například podle konspiračního fašizujícího webu Aeronet je důvodem to, že se stal loutkou v rukou jej obklopujících Židů a nemá již vliv na dění v zemi (Aeronet již dříve přinesl zprávy, že Jisroel je zodpovědný za přímou podporu a pomoc ISIS, kromě absurdity tohoto tvrzení, Jisroel byl tím, který právě kvůli ISIS povolil egyptské armádě přemístit obrovské síly na Sinaj do demilitarizované zóny ke svým hranicím. Kvůli problému ISIS daroval drahou výzbroj Jordánsko, přestože to jakoby trochu zapomíná na mírovou smlouvu se sousedem, kvůli ISIS se stal Jisroel garantem paktu majícím za cíl udržet stabilitu Saudie v případě napadení, jež jí hrozilo, od samého vzniku ISIS povolil Jisroel přelet letedlům NATO nad svým územím, aby mohli teroristy bombardovat).

Zlou se stává i Velká Británie, která odsoudila Asada a i bývalý protievropský hrdina konspirátorů ministr zahraničí Johnson, premiérka Mayová ztratila svoji moudrost, jíž vede zemi. Svoje charisma tak ztrácejí mnozí západní politici, kteří byli tak již po delší čas opěvováni z nečekané strany. Nicméně, kdo ztrácí nejvíce, jsou samotní konspirátoři, nebudou moci prezentovat svoje pravdy jako ve světě všeobecně přijímané a opakování nyní velmi zúžených představ osloví nadále méně čtenářů a posluchačů, ba co víc, tento problém konspirátorů vznikl z neznalosti a nepochopení a oni nerozumí a neznají ani zájmy Ruska, o němž si mnozí myslí, že za jeho zájmy nebo idey bojují. Konflikt se nyní bude nejenom polarizovat, ale díky Íránu a Asadovi i zostřovat. Situace, jako odmítnutí vyšetřování použití sarinu, sice konspirátory nezlomí, ale zúžení jejich prostoru může výrazně zúžit skupinu lidí, kteří jim budou nasouchat, ve své sociální bublině to ale příliš nepocítí. Jediný, kdo současnou studenou válku pocítí, budou Židé, proti nimž se znovu vyvalí nenávist zabalená do prapodivných obvinění.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář