Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Články » Socha ako dôkaz !

Socha ako dôkaz !

Voliči ĽSNS rozhodne nepatria k najbystrejším.
Ľahko ich možno zmanipulovať a aj keď nechcem preceňovať formálne vzdelanie, predsa len je nespochybniteľné, že väčšina voličov ĽSNS absolvovala strednú, či vysokú školu života.
Na oba „výskumno vzdelávacie inštitúty“ sa bližšie pozriem inokedy, teraz sa zameriam na dôsledky.
Hlavným problémom absolventov školy života nie je nedostatok akademických vedomostí, ale ich totálna neschopnosť kritického myslenia v kombinácii s absenciou schopnosti overovať informácie.
Jeden príklad za všetky.
Na facebooku sa rozhorela diskusia o symboloch používaných fašistami z ĽSNS.
Ako dôkaz, že rovnoramenný dvojkríž používaný hlinkovcami nie je symbolom útlaku a kolaborácie s fašizmom, sympatizanti Mariana Kotlebu (pre ktorých sa vžilo označenie „kotlebníci“)
úplne vážne zdielali fotku sochy Svätopluka na nádvorí bratislavského hradu.
Veď „logicky“, keďže aj na tejto soche je vyobrazený znak používaný fašistami počas slovakštátu, tak je jasné, že to nemôže byť symbol gardistov….
Skúsil som si predstaviť aký fakľový pochod sa asi odohrával v hlave kotlebníka.
To sú absoventi školy života vážne presvedčení, že socha Svätopluka je na nádvorí hradu od čias „starých Slovákov“ ?
Alebo sa nazdávajú, že Svätopluk po bujarej oslave vytuhol tak, že aj s koňom skamenel a po rokoch ho len zaliali do bronzu?
Absolventi školy života nie sú schopní ani vyhľadať a overiť informáciu kto a kedy sochu vytvoril, a tak sú ľahko manipolovateľní.
Práve preto fašisti cielia na túto skupinu. Podľa stránky demagog.sk sa vodcovi Marianovi podarilo nemožné.
On a jeho spolustraníci klamú oveľa viac ako Róbert Fico. Až 50% všetkého, čo  Kotleba vypustí z úst je lož. Jeho voliči to však nemajú ako zistiť, pretože nedokážu overovať informácie. Vodcovi tak veria všetko a poslušne ako „OUCE“ dávajú hlasy nemorálnym pohrobkom klerofašistického vraha.
Autor: Branislav Drozdík
Štítky

Napsat komentář