Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Kultura » Pavlova cukrárna

Pavlova cukrárna

Kolik se toho už napsalo a dalo by napsat o modelu demokracie a fungování politických stran. Tato diskuze se nyní oživila z praktického, nikoliv filosofického hlediska díky hnutí ANO. Za tohoto stavu předseda tohoto hnutí a místopředseda vlády pan Andrej Babiš začal projekt filmového pásma na pokračování s názvem Babišova kavárna, které chtě nechtě symbolizuje ono určité napětí. Vypadalo to, že vznikne řada navzájem na sebe útočících článků a desetitisíce komentářů, jejichž povahu netřeba ani komentovat. Místo toho vznikla jedna odpověď, která zastínila všechny –  je stručná, směšná, neútočná, a na místo emocí dokáže pobavit.

Tak tedy přesně vznikl projekt Pavlova cukrárna, jeho protagonistou parodujícím místopředsedu vlády Babiše není nikdo jiný, než druhý místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. Rozhodl se zareagovat a tak přišla společná improvizace, spolu s přítelem potřebovali jen trochu nápadů, mobil a přenosný počítač, dílo mající sledovanost desetitisíců diváků každý den na různých sítích tak vzniklo doslova na koleně s nulovými náklady. Humorné, neútočné pojetí dokázalo nemožné, že většina reakcí není nenávistných, a kromě stížnosti na zvuk i političtí odpůrci uznávají humor a lidskost ministra, který neváhá takto improvizovat. Pavěl Bělobrádek sám se mi přiznal „Ano jsem srandista.“ Myslím, že je to dobrý kredit pro něj jako politika. Ptal jsem se jej též co po tomto překvapivém úspěchu bude dělat, zdali bude pokračování a zda toto pokračování bude další parodií, nebo se bude zabývat vážnými tématy, nicméně autor zaskočený svým nečekaným úspěchem se ještě nerozhodl co bude s tímto záhadně úspěšným projektem dělat, a tak nám nezbývá, než se těšit na další případný díl. Takže Pavel Bělobrádek ukázal, že umí uvažovat, improvizovat, že se umí zasmát a udělat si legraci i sám ze sebe, to je myslím vzácné a potřebné. Nyní čekám, zdali se tomu dokáží zasmát i v hnutí ANO.

Nyní, jelikož vysoká míra improvizace má za následek skutečně nekvalitní zvuk, uvádím přepis prvního dílu Pavlovy cukrárny.

Tohle je nový pořad Pavlova cukrárna. Čas od času se s Pavlem Bělobrádkem potkáme a já mu budu vaše dotazy pokládat, takže se dostanou k větší části lidí a první téma, tradiční politické strany.

Vy jste v posledním měsíci všude byl, chtěl bych se zeptat, máme tady totiž takový dotaz diváka co vlastně dělají tradiční politické strany. PB – tak já musím říct, že jako strana s téměř stoletou historií je především naším úkolem vysedávat v kavárnách a očekávat, zda nás zlobují firmy z hazardu popřípadě z tabákového lobby, a v tom volném čase se samozřejmě snažíme vymýšlet koaliční podrazy popřípadě okopávání kotníků, a zbyde-li nám ještě nějaký volný čas, tak se systematicky připravujeme na to, abychom mohli lhát, protože to je hlavní náplní nás klasických, tradičních politických stran.

Nyní se tedy konečně podívejte s jakou vážnou tváří to dokáže říct, a hlavně nevynechejte ten úplný konec.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář