Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Kultura » Ortel ovládl studentské eseje o Cenu Maxe Broda

Ortel ovládl studentské eseje o Cenu Maxe Broda

V Senátu se odměňovali vítězové studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cenu Maxe Broda 2016, kterou již po 22. vyhlásila Společnost Franze Kafky na aktuální témata:

  • Esej o povídce Franze Kafky Ortel (uplynulo 100 let od jejího prvního knižního vydání)
  • Můj kandidát na prezidenta. Esej o prezidentství
  • Krize evropských hodnot? Humanita ve světle současného dění

DSC_0158

Přestože studenti nejvíce psali o prezidentství, první tři místa obsadily shodně eseje věnované povídce Franze Kafky Ortel. Třetí a druhé místo obsadili studenti gymnázií ze severní Moravy – Havířova a Karviné – vítězem se stal student z pražského gymnázia. Ředitelka Společnosti Franze Kafky Markéta Mališová zdůraznila, že nejvíce esejí přišlo z Moravy.

Ceny se předávaly ve Velkém sále Valdštejnského paláce za hudebního doprovodu houslisty a pedagoga Alexandra Shonerta, žáka Davida Oistracha, který zahrál vlastní skladby na židovská témata.

DSC_0132

Předání cen se zúčastnili také členové poroty Jiřina Šiklová a Vladimír Karfík a jeden mladý brněnský spisovatel. Na závěr promluvil zejména ke studentům ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, který je nabádal k aktivitě a nebojácnosti ve vyjádření a obhájení vlastního názoru.

DSC_0122

Autor: Lenka Hoffmannová
Štítky

Napsat komentář