Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Domácí » O vzťahu premiéra k parlamentu

O vzťahu premiéra k parlamentu

Autor poslanec Ondrej Dostál

Chcel som od premiéra odpoveď na otázku, či necíti svoj podiel viny na raste podpory pre radikálov na Slovensku, keďže sám šíri medzi ľuďmi nenávisť a strach.

Otázka znela:

“Pán premiér, v januári ste navštívili obce Cigeľ, Kľak či Ostrý Grúň. Hovoríte o stavaní hrádze voči extrémizmu. Pýtate sa, či za to, že v zmienených obciach získava voličskú podporu aj u mladých ľudí Kotlebova fašistická strana, treba viniť rodičov a učiteľov. Necítite na tom svoj podiel viny aj vy osobne? Za to, že ste pred voľbami populisticky rozdúchavali vášne strašením utečencami, či za to, že ľudia strácajú vieru v spravodlivosť a právny štát a obracajú sa k radikálom aj kvôli takým prípadom, ako ten, že Robert Kaliňák, teda človek obchodujúci s daňovým podvodníkom Bašternákom, je ešte stále ministrom? Nehovoriac o tom, že vy u toho podvodníka bývate? Nebolo by namieste, aby medzi piliermi budovania tej domnelej hrádze proti extrémizmu bol i odchod aktuálneho ministra vnútra z funkcie a vaše odsťahovanie sa z komplexu Bonaparte?”

Keďže v čase, keď je na programe parlamentu pravidelná Hodina otázok, v rámci ktorej je povinnosťou premiéra a členov vlády odpovedať na otázky poslancov, smeroval Robert Fico už na Maltu, kde sa zajtra koná summit EÚ, vyhýbavú (ako inak) odpoveď za neho prečítal podpredseda vlády Pellegrini. Pellegrini prečítal Ficovu odpoveď, ale na tieto otázky neodpovedal.

Britskí premiéri chodia do parlamentu diskutovať s opozíciou. Slovensko nie je Británia. Minimálne čo sa vzťahu premiéra k parlamentu týka, je to viac ako evidentné.

Autor: MFS
Štítky

Napsat komentář