Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Aréna » Neškodná, vtipná koláž?

Neškodná, vtipná koláž?

Stránka uctievajúca masového vraha Tisa zdieľala „vtipnú“ koláž, zobrazujúcu streľbu na výtvarníka Petra Kalmusa. Potom, ako  na toto ich „veľdielo“ upozornila fb skupina „Marian Kotleba je fašista“, prišlo namiesto chlapského „sorry chalani, prehnal som to, ale keď ja tak ľúbim Tisa, že som si nemohol pomôcť“, oznámenie, že ten ich výtvor bol OK, ale to čo robí skupina MKJF je na žalobu .
Za toto všetko je stránka MKJF podľa neštandardného denníka žalovateľná:

1.Krivé obvinenie z toho, že vyzývame na niekoho vraždu
– OK, skláňam sa pre genialitou autora. Ja blbec som si až doteraz myslel, že streľba na človeka je smrteľná. a výzva na takýto čin je rovná výzve na vraždu. Nech už je to akokoľvek, tento náš hlboký filozofický spor nech vyrieši polícia.

2.Názov danej stránky-pokiaľ súd nepotvrdí, že Kotleba je naozaj fašista
– Áno, previnili sme sa voči dobrým mravom. Možno nás len pomýlilo, že Kotleba používa symboliku aj rétoriku fašistov a verejne sa hlási k fašistického slovakštátu. Rovnako sa zrejme nechal zmýliť aj prezident, generálny prokurátor a všetci charakterní ľudia v SR, svorne tvrdiaci, že Marian Kotleba je fašista.

3.Označovanie Tisa za vojnového zločinca, pričom neexistuje zoznam vojnových zločincov, v ktorom by bol Tiso evidovaný ako vojnový zočinec, okrem nejakých Benešových súkromných zoznamov, kde bol za vojnového zločinca označený každý druhý národovec zo Slovenska.
– Tak tu už vážne nestíham sledovať intelekt tohto génia. Odsúdený a popravený vlastizradca Tiso podľa kotlebníka nebol vojnový zločinec, lebo nebol na zozname. Takže ani Stalin nebol masový vrah, pretože nebol na zozname?
Tiso má na rukách krv desaťtisícov Slovákov a ani výnimky, ktoré udeľoval na tomto fakte nič nezmenia.

4.Hanobenie sôch našich národných velikánov (to sa týka Kalmusa).
– Národných velikánov? Tiso je našou národnou hanbou. Zbabelec, čo obetoval vlastných ľudí len aby si zachránil kožu, je zaiste ideálnym vzorom pre kotlebníkov, čo už zas kľačia pred vodcom. My ostatní, čo milujeme svoju vlasť, spravíme všetko preto, aby Slovensko bolo bezpečnou a prosperujúcou krajinou, kde platia zákony a spravodlivosť pre každého rovnako. Teda krajinou bez rasových zákonov a bez korupcie, ktorej esenciou je práve Kotleba.

S obdivovateľmi vojnového štátu je zbytočné viesť diskusie o morálke, charaktere, či čomkoľvek ušľachtilom. Kto sa hrdo hlási k štátu, ktorý deportoval 70 000 Slovákov do táborov smrti, žiaden charakter, či ušľachtilosť nemá.

Autor: Branislav Drozdík
Štítky

Napsat komentář