Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Nezařazené » Le Penová vyhrožuje Jisroeli, aby ji podpořil

Le Penová vyhrožuje Jisroeli, aby ji podpořil

Hodnotová krize demokratického světa dospěla do mnohých slepých uliček, ze kterých se nyní úpěnlivě hledá alternativa. Této situace ale využívají i populisté, kteří se za nositele domnělé alternativy prohlašují. Tuto situaci využívají i extremisté, kteří se snaží ušít si kabát dle této nové osnovy hledání alternativismu a bagatelizují svůj rasismus a další nedemokratické prvky.

K těm posledním patří i francouzská politička Marine Le Penová, která pochopila, že agresivní antisemitismus jejího otce nikdy nepřitáhne masy. Pak se ale objevili uprchlíci, boj za práva jednotlivce se proměnil do groteskních genderových požadavků, přišla krize hospodářská i hodnotová a znovu se polarizovaly vztahy mezi západem a Ruskem, to vše jsou možnosti pro rozsáhlé manévrování a manipulování.

Kromě podivného financování či podvodů s penězi EU, které bude nyní muset strana vrátit, je strana vedena přísně jako rodinná firma. Předsednické místo zdědila současná předsedkyně po svém otci a jejím zástupcem není nikdo jiný, něž její manžel. Nyní lépe skrývané projevy extremismu a antisemitismu občas nadále vyplouvají na povrch, jako například návrh na zakázání nošení kipy, tradiční židovské pokrývky hlavy, nebo poslední návrh zrušení dvojího občanství všem francouzským Židům, to by mělo být ponecháno pouze občanům EU a Rusku. Přes tyto a další výstřelky se strana, která si chce vytvořit o sobě obraz alternativy, snaží o to, aby měla podporu právě Jisroele.

Aliot, místopředseda strany, a jak jsme již řekli, manžel předsedkyně a též uchazeč o místo ministra zahraničí Francie, se k této otázce vyjádřil. Dle jeho slov, pakliže Jisroel nechce, aby se vztahy po vítězství jeho strany ještě zhoršily, musí nyní okamžitě ukončit neoficiální bojkot této strany. „Já znám dobře židovský svět, aniž bych ho skutečně poznal“ dokázal prohlásit a upřesnil, „Jisroel je přátelská země, ale vzdálená, a je možné, že zájmy Francie a Jisroele nebudou totožné“.

Dle jeho slov byl s vědomím předních činitelů země na návštěvě Jisroele tajemník strany, ale Jisroel si podmínil, že o návštěvě nebude informováno, jinak bude popřena. Této jeho verzi odporuje skutečnost, že když tato návštěva dorazila s pomocí lékaře působícího i v Itálii k ministru rabi Leicmannovi, tak ten ihned ve chvíli, kdy se dozvěděl o koho jde, schůzku přerušil. Nejednalo se tedy o oficiálně neoficální návštěvu, jak říká Aliot. V jednom jsou ale Aliotova slova jasná, jeho strana bude i nadále vystupovat proti Jisroeli i proti Židům v určitých mezích, Jisroel musí stranu oficiálně podporovat a pomoci jí tak zbavit se podezření z extremismu a vyhrát volby, pakliže to Jisroel neudělá, vztahy obou zemí se ještě zhorší. Vystoupení kandidáta na ministra zahraničí Francie ponechávám bez dalšího komentáře.

V případě vítězství Národní fronty plánuje více než polovina francouzských Židů čelících stále většímu násilí ze strany islamistů i necitlivých opatření vlády okamžitě emigrovat do Jisroele.
Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář