Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Domácí » Ekoterorismus Matěje Stropnického proti všem?

Ekoterorismus Matěje Stropnického proti všem?

Matěj Stropnický, předseda strany Zelených, publikoval na svém Facebooku tento post: „sešel se s velvyslancem Palestiny Khaledem Alattrashem. Vyprávěl mi humornou historku o tom, že v českých školních atlasech je jako hlavní město Izraele uváděn Jeruzalém, ačkoliv mezinárodně uznaný je Tel Aviv, a česká ministerstva zahraničí a školství (obě ČSSD) se to vzhledem k jednostranně proizraelské masírce médií bojí řešit. Během letošních Dnů Jeruzaléma v Praze, které slouží k představování města jako multikulturního centra soužití Izraelců s Palestinci, ovšem na nezpochybněně izraelském území, proto uspořádáme debatu Jerusalem, unified or occupied?“

Předseda Zelených otevřel diskuzi, která se vedla o postavení Jerušolajimu a uvádění hlavního města židovského státu, které sněmovna ukončila hlasováním napříč politickým spektrem a téměř jednoznačně odhlasovala nároky Židů, zrovna jako bylo rozhodnuto o ponechání údajů o hlavním městě ve školních atlasech. Nicméně zde udělal něco navíc, v těžké době se postavil na stranu teroristů. Jakoby to nestačilo, zděděné palestinské velvyslanectví po komunistickém režimu, který pomáhal s výcvikem teroristů, není bezproblémové. Minulý velvyslanec tohoto neexistujícího státu zahynul při neopatrné manipulace s výbušninami a v budově velvyslanectví byly potom nalezeny ilegálně držené zbraně. O novém velvyslanci kromě extremistické rétoriky víme díky novináři Jiřímu X. Doležalovi z Reflexu, že lajkoval stránky teroristy.

Jak již bylo řečeno, proti tomuto postoji, který ve chvíli, kdy na základě ideologie, kterou obhajuje tento post, umírají lidé rukou teroristů, se postavilo celé politické spektrum i většina společnosti, i ministr obrany, který je otcem předsedy strany Zelených, stojí na straně Jisroele a douhodobě zastává názor o spolupráci s NATO a EU. Přímo na post reagoval i místopředseda zahraničního výboru sněmovny Pavel Šrámek: „Pane Stropnický, to se mýlíte, nastudujte si trochu historii. Od roku 1980 je Jeruzalém hlavním městem, jen to mnoho zemi neakceptovalo z mnoha důvodů, hlavně bezpečnostních. Jak by se Vám líbilo, kdyby proti vůli ČR ostatní země neuznaly Prahu jako hlavní město a tvrdily, že je to Plzeň? Mě by se to líbilo, jsem z Plzně, ale je to svébytné právo každé země, nemyslíte?

Pro doplnění celé pravdy reagoval i pan František Vosecký: „Jako člen republikové rady Strany zelených, nejvyššího stranického výkonného orgánu mezi sjezdy, se distancuji od termínu „jednostranně proizraelska masírka médií“, potažmo celého statusu. Zároveň upozorňuji, že měla-li by snad SZ zvažovat účast na výše naznačené debatě, budu proti tomu důrazně protestovat. Závěrem vyjadřuji údiv, proč bychom se vůbec měli motat do Izraelsko-Palestinských vztahů.
Odpověď předsedy byla neobyčejně tvrdá: „jak vidno, zmíněná letitá masírka funguje i mezi členy SZ. Údiv není na místě, HMP každý rok podporuje, i finančně, Dny Jeruzaléma v Praze“ a prakticky tak obvinil člena vedení strany, že je za svůj postoj placený. Na straně terorismu tak tedy nestojí strana Zelených, ale pouze její předseda proti všem fanaticky hájící zlo ve jméno nejrůznějších práv. Doufejme, že se straně Zelených podaří navrátit k původním ideám strany, která by měla mít citlivější přístup k přírodě a životnímu prostředí a odsunout zoufalé experimenty jak společenské, tak podobné snahy získat voliče, jinak myšlenky této strany budou odmítnuty jako celek a to by byla škoda.
Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář