Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Zahraniční » CNN zinscenovala demonstraci muslimů v centru Londýna

CNN zinscenovala demonstraci muslimů v centru Londýna

Hoax, tedy falšování informací, nyní vyšel z dílny světoznámé CNN, v tomto případě nejde o objektivitu či vysvětlování faktů, ale o divadelní zpracování skutečnosti. Na úvod musíme říct, že skutečně existuje mnoho muslimů, kteří teror odsuzují, je i mnoho šejchů, kteří výrazně bojují proti extremistům nebo dokonce podporují stát Jisroel, jelikož je tato společnost spletitá a pro vnější svět neznámá, je těžké se v těchto reáliích orientovat, vytváření falešných reálií podle určitého světonázoru tak, aby fakta do sebe zapadla, mohou při svém odhalení vyvolat nedůvěru a co víc, uzavírají prostor pro ty, kdo skutečně na straně muslimů pracují pro mír a provádí někdy i neuvěřitelné iniciativy, které potom vnější svět neumí ani ocenit.

Nechci CNN vnucovat, že demonstraci muslimů v Londýně dirigovala kvůli vytvoření zinscenovaných reálií pro šíření svého světonázoru, i když i to je možné, pravděpodobnější však je, že prostě kamera nemůže být vždy všude skutečně u toho, a tak si asi pracovníci CNN pomohli, protože něco takového by se vlastně mohlo stát. Co se tedy odehrálo?

Necelé dva dny po teroristickém útoku na Londýnském mostě, kde bylo zavražděno 7 lidí a desítky daších byli zraněni, přináší CNN reportáž své reportérky Becky Andersonové z ulic Londýna „to co vám chci nyní vážení diváci ukázat je nádherné“ uvádí Becky Andersenová svoji reportáž, v reportáži se pak objevilo asi dvanáct lidí, muži, ženy a děti, všichni muslimové, a v jejich rukou byly slogany „Láska zvítězí“, „ISIS prohraje“, „ISIS je nepřítel islámu“, „za londýnské hrdiny“ a další, dle Andersenové toto seskupení, které nazvala demonstrací muslimských matek, je velmi dojemné a ukazuje, co si myslí lidé zde v ulicích Londýna.

Nicméně po reportáži se objevil jiný film britského občana Marka Antroa, který zdokumentoval, že tato spontální demostrace prostých občanů byla celá zinscenovaná štábeem CNN,

Antro i obviňuje stanici CNN, že zinscenování mělo politický cíl manipulaci s veřejným míněním a zmírněním hněvu společnosti proti muslimům. Na jeho snímku je vidět, že je to Anderson, která staví spontální demostranty do řady, a že i transparenty jsou jim dávány ze štábu společnosti a nejedná se tak o pouhé vylepšení pro potřeby záběrů, ale o skutečný kompars s televizními rekvizitami. Anderson pak pomáhá demostranty rozestavit, ale též jim ukazuje, jakým spůsobem mají stát nebo se hýbat, teprve když vše bylo připraveno, dává Anderson pokyn kameramanovi, že je možné začít vstup do živého vysílání, které viděli miliony diváků. CNN v odpověď tvrdí, že demostrace byla skutečná, a že Antrouvův snímek je zavádějící. Na závěr bych dodal, že muslimů, kteří odsuzují útoky bude i milionkrát více, než 12 komparzistů z reportáže, to však není řešením současného problému, řešením ani není vytváření falešných zpráv, což může naopak vždy pouze uškodit.

 

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář