Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Domácí » Chystá LSNS výcvik pro násilné svržení demokracie?

Chystá LSNS výcvik pro násilné svržení demokracie?

Strana LSNS se rozhodla vytvořit si mládežnickou organizaci, to by byl jev celkem samozřejmý, při vzpomínkách na poslední dětské tábory LSNS, které byly využity ke stranické propagandě, jevem smutným, nicméně informace, které o této organizaci pronikají ven, jsou až panického rázu.

Přestože Ľudová mládež je organizací parlamentní strany, a kolem jejích aktivit by měla být řada informací týkajících se nejrůznějších střetnutí, akcí, soutěží, setkání a nejrůznějších údajů, veřejné údaje jsou podezřele nemnohé a velmi kusé. Většina textů byla roztroušena po fb a uzavíráním kotlebovských stránek ze strany fb za podněcování nenávisti se většina z nich ztratila, na stránkách poboček Ľudovej mládeže se pak spíš dozvíte jak strašný je prezident Kiska, než jestli spolu členové hráli šachy nebo se účastnili jiné akce, dozvídáme se o petici proti NATO a nejrůznější stranický balast o vpádu uprchlíků, ale vlastně nic hmatatelného o činnosti klubů.

Tato záhada bude asi spočívat v tom, že oni šachy nehrají, ne že by nemohli, ale nemají to v popisu své činnosti, ta se totiž dle náborových letáků podobá spíše činnosti Hitlerjűgend, než normálnímu mládežnickému spolku, byť pochybné strany. Například jeden z organizátorů Mário Vidák píše: „Pôjde o rôzne fyzické cvičenie s profesionálmi, tábory, výcvik atď.. Okrem ťažkého tréningu na budovanie telesnej sily, to bude aj duševná a vzdelávacia forma. Každý člen Ľudovej Mládeže zloží prísahu a jeho formovanie pravého národovca sa môže začať!“. Podobně hládá i oficiální pozvánka, která klade fyzický výcvik do prvního bodu “ a) podporovať duchovný, psychický a fyzický rozvoj svojich členov“.

Pakliže začínáme přemýšlet o tomto materiálu, máme tu mádež od 15 do 18 let, základem bude fyzické cvičení, dokonce pod vedením profesionálů a na táborech, nepůjde již o zpolitizované tábory pro děti, ale o tábor, kde bude prověřen a dokončen jejich výcvik, to je již víc, než kluby mládeže ostatních stran a spíše to vypovídá o nejrůznějších zvěstích, že LSNS se připravuje jak demokracii násilně zakroutit krkem. Asi z nich nebudou žádní specialisté jako z akčních filmů, ale spojování ideologie s výcvikovými tábory a mít jako náplň programu fyzický rozvoj, těžký trénink pod vedením profesionálů, to zní přímo strašlivě. Paralela k Hitlerjűgend tak není pouze ideologická, ale jedná se o přesnou kopii nacistického hnutí, které mělo při svém vzniku za úkol připravit členy ideologicky a fyzicky pro vstup do SA, s nímž měli i podobné uniformy.

Ve chvíli, kdy se množí různé neověřené informace o tom, že se LSNS snaží vyzbrojit, a množí se i podložené zprávy o příchylnosti členů strany ke zbraním, tak takováto zpráva by měla vyvolat bití na poplach na záchranu demokracie a na prověření všech těchto zpráv, tento způsob již přesahuje působení primitivních hlídek a dostává se do otazníku, zda strana nepřipravuje přímo ozbrojený boj proti své zemi. Naši dědové s fašisty bojovali, my zatím máme tuto možnost ve volbách a dalšími pokojnými prostředky, nedopusťme, aby naše lhostejnost vedla k tomu, že proti nim budeme muset znovu stát se zbraní v ruce.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář