Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Články » Recenze, úvahy » Byt neonacistů

Byt neonacistů

V USA byl zadržen nebezpečný neonacista, který si opatřil výbušniny a chtěl zaútočit na vedení vysokého elektrického napětí, na jaderné zařízení a na synagogy. Za to, že se mu nepodařilo teroristické útoky provést, vděčíme kuriosním událostem, které ale vykazují typické kořeny neonacistického hnutí. Proti obviněnému Brendonovi Raslovi byla vznesena žaloba a výbušniny byly zabaveny.

21 letý mladík z Floridy sám sebe prohlašuje za neonacistu a dopaden byl ve svém bytě, který si pronajímal se svými neonacistickými přáteli, jeho pokoj zdobila fotografie muže, který provedl vražedný masakr v Oklahoma City. Zde bylo jeho tajné místo, ale i příčina jeho odhalení.

Jednalo se vlastně a malou skupinu, v jemíž čele stál právě Rasl, nicméně před měsícem jeden ze skupiny neonacistů  bydlících v bytě, Dabon Arturs, zastřelil dva ze spolubydlících neonacistů, a to proto, že nechtěli respektovat jeho konverzi k islámu. Na místo samozřejmě dorazila policie a útočníka zadržela a při prohlídce místa činu, tedy bytu této podivné skupiny, s hrůzou zjistili, že dům je plný bomb připravených k útoku, nedlouhé vyšetřování vedlo k Raslovi a k jeho plánům provést teroristické útoky.

Soud nejprve rozhodl o Raslově propuštění na kauci 200 000 dolarů a za zpřísněných omezení, na námitky obžaloby ale zůstane ve vězení až do vynesení rozsudku. Rasl se ihned po střelbě pokusil uprchnout, jelikož mu bylo jasné, že bude odhalen, dopaden byl za dva dny a tvrdil, že se chtěl vidět  s otcem. Další dva přátelé po tomto činu nakoupili atomatické zbraně a náboje na 500 výstřelů. O výbušninách a kyselinách Rasl tvrdil, že je kdysi používal na výrobu funkčních maket raket, nicméně nepamatuje se již na další členu klubu, též nemá znalosti z tohoto oboru, i materiály které u sebe přechovával, by k tomuto účelu byly zcela nevhodné, Raslův advokát pak tvrdí, že výbušniny do bytu podstrčil Arturs, aby svedl všechnu vinu na Rasla.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář