Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Zahraniční » BBC se omlouvá, nedělejme z vrahů oběti

BBC se omlouvá, nedělejme z vrahů oběti

O šábesové noci došlo v Jerušolajimu k dalšímu útoku, v období ramadánu, kdy 200 000 tisíc příslušníků bezpečnostních sil je mobilizováno, aby dohlíželi na pořádek a zabránili případným teroristickým útokům. Ve Starém městě byli napadeni právě tito strážci, dva útočníci zaútočili střelbou a noži, když se začaly ozývat výstřely, další hlídkující skupiny se vydaly pomoci k místu střelby, tehdy třetí útočník číhající v záloze zaútočil nožem na 23 letou policistku, ta s ním několik vteřin zápasila o život, ale než se útočníka dalším policistům podařilo zastřelit, bylo pro ni již pozdě a zanedlouho svým zraněním podlehla. Zraněni byli těžce další dva policisté a dva lehce, i oba střílející teroristé byli během útoku zastřeleni. Jméno zavražděné dívky je Hadas Malka.

BBC o situaci informovala s titulkem „Tři palestinci byli zavražděni po vražedném útoku nožem v Jerušolajimu“, titulek nejenomže nedává jasný obraz co se stalo, navíc opomíjí zavraždění oběti, což umocňuje tím, že zdůrazňuje smrt vrahů, kteří padli během útoku a kdyby nebyli zastřeleni, ve svém vraždění by pokračovali. Zpráva potom v podobném duchu zviditělnění osudu teroristů říkala „izraelští policisté zastřelili tři Palestince po vražedném útoku v Jerušolajimu, během něhož zemřela policistka“.

Lidé začali do BBC volat, a především velmi ostře komentovat tento přístup na sociálních sítích. BBC se dnes ráno omluvila „přijímáme námitky, že původní titulek informace nezobrazoval přesně povahu události, a proto jsem jej změnili za správnější. Neměli jsme v úmyslu naše čtenáře uvést v omyl a vyjadřujeme naši lítost před všemi, koho se to dotklo.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář