Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Zpravodajství » Zahraniční » Atentáty proti koptům v Egyptě pokračují, ISIS tak oznamuje pokračování své existence

Atentáty proti koptům v Egyptě pokračují, ISIS tak oznamuje pokračování své existence

K dalšímu strašnému útoku teroristů došlo v nitru Egypta, v Egyptě panuje již dlouho nejvyšší bezpečností pohotovost kvůli neustálým útokům především z řad Muslimského bratrstva a ISIS působícího především na Sinaji.

Za současným útokem stojí ISIS a byl proveden ve vnitru země, útok byl proveden ozbrojeným koamndem jižně od Káhiry u Al Manýja, kde ozbrojenci napadli autobus místních koptských křesťanů, na místě zůstalo 25 mrtvých lidí. Teroristů bylo přibližně deset, měli oblečené uniformy a pohybovali se ve dvou vozech, k útoku použili automatické zbraně.

Po celé oblasti nyní probýhá hon na pachatele včetně pátrání v poušti. V zemi platí výjmečný stav, ISIS se naží těmito útoky na sebe upozornit a též uvést zemi do chaosu, za kterého by se vrazi věrní této organizaci chtěli zmocnit dalších území, a tím vyrovnat ztráty v Sýrii a Iráku.

Není to první z ozbrojených útoků proti Koptům v Egyptě, jen za poslední měsíc bylo ve městě Tanta zabito 27 lidí při útoku na koptský kostel a nedlouho poté bylo zavražděno dalších 17 lidí při výbuchu u kostela Marka v Alexandrii, kde je sídlo koptského papeže Teodoruse. Během těchto dvou starších atentátů bylo zraněno nejméně 120 lidí. Oba útoky od sebe dělilo pouze několik hodin.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář