Twitter Facebook Youtube Subscribe
Domů » Knihovna » Asad nechal zřídit krematorium vedle vězení v Damašku

Asad nechal zřídit krematorium vedle vězení v Damašku

Pořekadlo těžko na cvičišti lehko na bojišti neplatí plně pro Asadův režim, fronta umožňovala nerušenou likvidaci jeho oponentů, na konsolidovaném území nadále probíhají vraždy skutečných nebo i jen potencionálních odpůrců režimu a vězňů. Režim, který stojí na mučení a vraždách, tak má neustálý problém, který se ve chvíli upevnění Asadova režimu na části území bývalé Sýrie vyostřil, co s mrtvými těly?

Dle amerických úřadů Asad nechal u jednoho z nejkrutějších vězení jménem Sajdányja v Damašku postavit spalovnu, jelikož se již nedařilo likvidovat přes padesát těl denně. Dle zdroje, který američané získali, je důvod spalovny přímo ve vězení ještě jeden, nikdo zvenčí neuvidí těla zmrzačená mučením. Z tohoto důvodu jsou spalována i těla z hromadných hrobů, aby byly zahlazeny stopy jak mučení, tak rozsah hrůz, jenž se uvnitř odehrává. Popel je potom nasypán do hromadného hrobu. Jen mezi lety 2011 až 2015 jen v tomto vězení bylo zavražděno přes 13 000 vězňů, v téže době v celé Sýrii bylo Asadovým režimem zavražděno až 117 000 lidí. V tomto vězení na severu města jsou drženi především političtí vězni, soud s většinou z nich trval jednu až dvě minuty, rodinám často není oznámena nejenom smrt, ale ani zatčení jejich blízkých, někteří měli méně než 13 let. O hrozných poměrech a způsobech mučení svědčí 31 bývalých vězňů, kterým se podařilo přežít, ale i na 50 bývalých dozorčích a soudců, kteří přešli na stranu opozice. Mezi vězni se tomuto vězení přezdívá jatka.

V americkém prohlášení je obsaženo zděšení a též oznámení, že další informace budou zveřejněny v nejbližší době. Američané též vyzvali Rusko k přijetí zodpovědnosti a zabránění Asadovu řádění proti obyvatelům, které je větší hnací silou pro emigraci z této země, než hrůzostrašný ISIS. A přišlo i varování „my nyní neoznamujeme to, co hodláme udělat“. USA zveřejnily i celou řadu snímků hrůzostrašného komplexu.

Ministerstvo zahraničí Asadova režimu obvinilo americkou vládu ze lži a případ označilo za pouhý výplod Hollywoodu, vězení však zůstává nadále neprodyšně uzavřené jakékoliv mezinárodní inspekci.

Na informaci reagoval spojenec USA v oblasti Jisroel, který uvedl, že tato informace je důvodem ke konečnému ukončení Asadova režimu, a připomněl neutuchající snahy syrského doktátora po zničení židovského státu.

Autor: Jicchak Seifert
Štítky

Napsat komentář